Prechádzka – Všímavo v lese


NOVÝ TERMÍN 15. júla 2023

Príďte začať deň v prírode a všímať si to, čo vašej pozornosti bežne uniká. Lesné kúpele „forest bathing“ či takzvané „shinrin-yoku” z japonského originálu znamená „ponorenie sa do atmosféry lesa“. V Japonsku sa aktívne využívajú lesné kúpele už takmer 40 rokov. Vďaka svojim vedecky podloženým pozitívnym účinkom sa táto metóda postupne rozšírila do mnohých krajín sveta ako wellbeing aktivita prispievajúca k rovnováhe človeka v dnešnej dobe plnej povinností a stresu. Viac si môžete prečítať v článku Všímavosť a príroda – Ako nám môžu pomôcť. Prechádzka sa uskutoční s certifikovanou inštruktorkou lesných kúpeľov, ďalšie informácie o nás nájdete tu.

AKO to vyzerá v praxi

● Neočakávajte túru, prírodovednú prednášku či výlet, cieľom pri všímavo strávenom čase v lese je „byť tu a teraz“, nie „ísť tam“. Príroda nie je len pekné pozadie, všímavá prechádzka poskytuje priestor. Priestor na to, aby ste vnímali prírodu so zapojením zmyslov a mohli počúvať aj sami seba.
● Pôjdeme voľným tempom, jednoduchou a krátkou trasou v pokojnejšej časti mestských lesov. Prostredníctvom jednoduchých cvičení získate možnosť rôznych zážitkov, ktoré pomôžu sprítomniť sa v danom momente a podporiť duševnú pohodu.
● Budete mať aj príležitosť stíšiť sa, sledovať vlastné myšlienky a emócie.

REGISTRÁCIA VOPRED je nevyhnutná, maximálny počet účastníkov prechádzky je obmedzený na 10 osôb. Prihláška je rezerváciou, účasť na prechádzke bude potvrdená e-mailom spolu s ďalšími informáciami.

KEDY

15.7.2023 (sobota) od 9:00 do 11:00.
● Prechádzka môže byť presunutá na iný náhradný termín v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok (silný dážď, vietor, búrky) alebo iných nepredvídateľných okolností.

KDE

● Bratislavský lesopark – lokalita Kamzík.
● Dostupnosť – MHD autobus 144 na zastávku Kamzík, parkovisko pred hotelom West.
● Bližšie organizačné informácie pošleme účastníkom s potvrdením prihlášky.

CENA

● 12 EUR/osoba, účasťou na prechádzke podporíte aj aktivity občianskeho združenia Stromosvet v starostlivosti o stromy v mestskom prostredí. Ak je cena pre vás prekážkou účasti, napíšte nám.

ČO potrebujete

● Pohodlné a viacvrstvové oblečenie (aktivity sú v pomalom tempe, takže radšej pribaľte o vrstvu viac).
● Obuv vhodnú na outdoor aktivity.
● Nepremokavú bundu/pršiplášť pre prípad dažďa.
● Občerstvenie podľa chuti a vodu.
● Malú podložku na sedenie.