Prechádzka – Všímavo v lese


26.9.2021


Stromosvet organizuje prechádzky „Všímavo v lese“ („lesný kúpeľ„). Príďte začať deň v prírode a všímať si to, čo vašej pozornosti bežne uniká.

Lesné kúpele „forest bathing“ či takzvané „shinrin-yoku” z japonského originálu znamená „ponorenie sa do atmosféry lesa“. V Japonsku sa aktívne využívajú lesné kúpele už takmer 40 rokov. Vďaka svojim vedecky podloženým pozitívnym účinkom sa táto metóda postupne rozšírila do mnohých krajín sveta ako wellbeing aktivita prispievajúca k rovnováhe človeka v dnešnej dobe plnej povinností a stresu. Viac si môžete prečítať v článku Všímavosť a príroda – Ako nám môžu pomôcť. Prechádzka sa uskutoční s certifikovanou inštruktorkou lesných kúpeľov, ďalšie informácie o nás nájdete tu.

AKO to vyzerá v praxi

● Neočakávajte túru, prírodovednú prednášku či výlet, cieľom pri všímavo strávenom čase v lese je „byť tu a teraz“, nie „ísť tam“. Príroda nie je len pekné pozadie, všímavá prechádzka poskytuje priestor. Priestor na to, aby ste vnímali prírodu so zapojením zmyslov a mohli počúvať aj sami seba.
● Pôjdeme voľným tempom, jednoduchou a krátkou trasou v pokojnej časti mestských lesov. Prostredníctvom jednoduchých cvičení získate možnosť rôznych zážitkov, ktoré pomôžu sprítomniť sa v danom momente a podporiť zdravie a duševnú pohodu.
● Budete mať aj príležitosť stíšiť sa, sledovať vlastné myšlienky a emócie.

REGISTRÁCIA VOPRED je nevyhnutná, maximálny počet účastníkov prechádzky je obmedzený na 10 osôb. Prihláška je rezerváciou, účasť na prechádzke bude potvrdená e-mailom spolu s ďalšími informáciami.

KEDY

26.9.2021 v čase od 9:15 do 11:15.
● Prechádzka sa môže presunúť na iný náhradný termín v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok (silný dážď, vietor, búrky) alebo iných nepredvídateľných okolností.

KDE

● Bratislavský lesopark – lokalita nad Peknou cestou.
● Dostupnosť – MHD autobus 154 na zástavku Horáreň Krasňany alebo pešo od parkoviska na Peknej ceste.
● Bližšie organizačné informácie o mieste stretnutia pošleme účastníkom s potvrdením prihlášky.

CENA

● 12 EUR/osoba, účasťou na prechádzke podporíte aj aktivity občianskeho združenia Stromosvet v starostlivosti o stromy v mestskom prostredí.

ČO potrebujete

● Pohodlné viacvrstvové oblečenie (aktivity sú v pomalom tempe, takže radšej pribaľte o vrstvu viac).
● Obuv vhodnú na outdoor aktivity.
● Nepremokavú bundu/pršiplášť pre prípad dažďa.
● Občerstvenie podľa chuti a fľašu vody.
● Malú podložku na sedenie.
● S ohľadom na epidemiologickú situáciu je potrebné dodržať opatrenia platné v čase uskutočnenia prechádzky.