Prechádzka – Všímavo v lese


29. júla 2023

Príďte začať deň v prírode a všímať si to, čo vašej pozornosti bežne uniká. Lesné kúpele „forest bathing“ či takzvané „shinrin-yoku” z japonského originálu znamená „ponorenie sa do atmosféry lesa“. V Japonsku sa táto wellbeing aktivita využíva už takmer 40 rokov a vďaka svojim vedecky podloženým pozitívnym účinkom sa postupne rozšírila do mnohých krajín sveta. Viac si môžete prečítať v článku Všímavosť a príroda – Ako nám môžu pomôcť. Prechádzka sa uskutoční s certifikovanou inštruktorkou lesných kúpeľov, ďalšie informácie o nás nájdete tu.

AKO to vyzerá v praxi

● Neočakávajte túru, prírodovednú prednášku či výlet, cieľom pri všímavo strávenom čase v lese je „byť tu a teraz“, nie „ísť tam“. Príroda nie je len pekné pozadie, všímavá prechádzka poskytuje priestor. Priestor na to, aby ste vnímali prírodu so zapojením zmyslov a mohli počúvať aj sami seba.
● Pôjdeme voľným tempom, nenáročnou a krátkou trasou v pokojnejšej časti mestských lesov. Prostredníctvom jednoduchých cvičení získate možnosť rôznych zážitkov, ktoré pomôžu sprítomniť sa v danom momente a podporiť duševnú pohodu.
● Budete mať aj príležitosť stíšiť sa, sledovať vlastné myšlienky a emócie.

REGISTRÁCIA VOPRED je potrebná, maximálny počet účastníkov prechádzky je obmedzený na 12 osôb. Prihláška je rezerváciou, účasť na prechádzke bude potvrdená e-mailom spolu s ďalšími informáciami.

KEDY

29.7.2023 (sobota) v čase od 9:00 do 11:30.
● Prechádzka môže byť presunutá na iný náhradný termín v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok (silný dážď, vietor, búrky) alebo iných nepredvídateľných okolností.

KDE

● Bratislavský lesopark – lokalita Kamzík.
● Dostupnosť – MHD autobus 144 na zastávku Kamzík, parkovisko pred hotelom West.
● Bližšie organizačné informácie, vrátane miesta stretnutia pošleme účastníkom s potvrdením prihlášky.

CENA

● Bezplatná prechádzka v rámci medzinárodného podujatia International Forest Therapy Days 2023.

ČO potrebujete

● Pohodlné a viacvrstvové oblečenie (aktivity sú v pomalom tempe, takže radšej pribaľte o vrstvu viac).
● Obuv vhodnú na outdoor aktivity.
● Nepremokavú bundu/pršiplášť pre prípad dažďa.
● Občerstvenie podľa chuti a vodu.
● Malú podložku na sedenie.